515 550 650 (Po-Pá, 8-16)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Zájezdy
 3. Rakousko
Víkend v rakouských Alpách plný turistiky včetně ubytování
Dechberoucí příroda, turistika, vodopády a slavné poutní místo - vyrazte do rakouských Alp na celý víkend! Ubytování v tradičním alpském stylu, doprava a průvodce v ceně. Poznejte oblíbenou lokalitu a vydejte se za novými zážitky!
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Rakousko

Víkend v rakouských Alpách plný turistiky včetně ubytování

nabídka byla ukončena
zakoupením získáte 30 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

Od dnes do 14. 9. 2014

Kde uplatnit voucher a rezervovat termín

Expressbus Coufalík
Nádražní 674
664 42 Brno – Modřice
Česká republika

www.expressbus.cz
tel.: 547 385 464, 776 776 156, 727 854 699
e-mail:zajezdy@expressbus.cz

Rakouské Alpy na dosah ruky

Kam se vydat, když chcete vidět nádhernou přírodu a užít si romantiku na vrcholcích majestátných hor? Navštivte rakouské Alpy – jsou z Česka vzdáleny jen pár hodin a užijete si zde atmosféru, kterou na českých horách nezažijete!

Jeden víkend, mnoho zážitků

Zažijte víkend plný zážitků a poznávání rakouských Alp, projděte se po dobrodružných žebřících mezi skalami a romantickými vodopády v Medvědí soutěsce, navštivte průzračné jezero Teichalmsee, vodopády Mariafalle a večer si užijte v kouzelném penzionu!

 

Jelikož se zájezd koná v září, budete svědky toho, jak se příroda postupně proměňuje pod vládou babího léta či přicházejícího podzimu a zahaluje se pestrobarevnými odstíny. Dýchat budete čerstvý, neznečištěný horský vzduch a okolní příroda Vám poskytne doslova pastvu pro oči.

Jedinečná atmosféra Mariazell

Ubytováni budete v penzionu v tradičním alpském stylu v obci Mariazell. Mariazell je největší a nejslavnější rakouské poutní místo ležící ve Spolkové republice Štýrsko. Jeho historie se datuje do poloviny 12. století, přičemž název se vztahuje k sošce Panny Marie, uchovávané v místní bazilice.

Kromě duchovního zklidnění najdete ve městě zajímavé podniky jako například pekárnu medových perníků Pirker, výrobnu svíček ze včelího vosku nebo malou likérku, pečlivě si střežící svůj recept z několika druhů bylin.

První den ve znamení Medvědí soutěsky

Medvědí soutěska (Bärenschützklamm) je jedním z nejkrásnějších koutů Štýrska a na Vás zde čeká turistický výšlap, který nikde jinde nezažijete.

Trasa začíná stoupáním skalnatým kaňonem po 164 lávkách, žebřících a můstcích, které vedou podél tůní a vodopádů. Pokud Vám již při této větě běží mráz po zádech, nemusíte se bát. Výstup je zcela bezpečný a skýtá nezapomenutelné pohledy a zážitky.

Po první části výletu (převýšení cca 700 m) se můžete posilnit v tradiční hospůdce Guten Hirten (U dobrého pastýře), v 1209 m.n.m. Po občerstvení a odpočinku budou Vaše kroky vést po turistické trase do Teichwirtu (1.172 m), kde se nachází jezero Teichlamsee.

Zdatnější turisté mohou podniknout túru trvající přibližně 3 hodiny na Hochlantsch (1720 m, další převýšení cca 500 m). Za Vaše úsilí budete patřičně odměněni krásným výhledem na okolní vrcholky a jezero Teichalmsee.

Druhý den u vodopádů

Po odpočinku v penzionu a vydatné snídani se vydáte na lanovkový výlet. První lanovkou na vrchol Bürgeralpe (1254 m) nacházející se nad městem a další na vrchol Gemeindealpe (1626 m). Naskytne se Vám výborný výhled na Mariazell a pohoří Mürzstegerské Alpy a Türnitzské Alpy.

Poté přejedete do 22 km vzdáleného Erlaufbodenu, odkud začne turistický pochod k vodopádům Mariafalle u majestátní hory 1 893 metrů vysokého vápencového masivu Ötscher. 

Na výběr máte dvě varianty pochodu - 9 km k prvnímu vodopádu nebo 13 km ke dvěma vodopádům.

Nabitý program zájezdu Vás nadchne

Na co konkrétně se můžete těšit?

1. den:

 • odjezd z Brna v 5:00, ze Znojma v 5:45 směr Rakousko. Kolem 10 h příjezd do vesničky Mixnitz.
 • Pěší túra do Medvědí soutěsky.
 • Po výstupu pokračování po turistické cestě do Teichwirtu (1172 m), zdatnější turisté mohou podniknout túru na Hochlantsch (1720 m).
 • V 17:00 odjezd autobusem od jezera Teichalmsee na ubytování do penzionu v Mariazellu.
 • Večerní prohlídka Mariazellu.

2. den

 • Po snídani výjezd kabinovou lanovkou na vrchol Bürgeralpe (1254 m).
 • Výjezd další lanovkou na vrchol Gemeindealpe (1626 m).
 • Poté přejezd 22 km do Erlaufbodenu, odkud začne turistický pochod k vodopádům Mariafalle u vápencového masivu Ötscher (1898 m) – můžete si vybrat ze dvou variant pochodu (9 km nebo 13 km)
 • Sraz turistů na nádraží v Erlaufbodenu, kde bude čekat autobus.
 • Odjezd domů kolem 17:00. 

V prezentaci byly použity fotografie autorů Hans Wiesenhofer a Andreas Resch a Steiermark Tourismus zwww.baerenschuetzklamm.at a fotografie z www.almenland.at a www.gemeindealpe.at.


Doplňující informace

 • Zájezd se uskuteční v termínu 13.9.–14.9.2014.
 • Odjezdy:
  • 5:00 - Brno (Janáčkovo divadlo)
  • 5:45 - Znojmo
 • Pro registraci účastníků zájezdu se zaregistrujte na adrese http://zajezd.expressbus.cz.
 • Následně uzavřete s CA cestovní smlouvu. Po obdržení cestovní smlouvy je nutné ji do 3 dnů zaslat podepsanou zpět do CA. Podpisem souhlasíte se storno podmínkami CA.
 • Zájezd zajišťuje CA Expressbus s dlouholetou tradicí a zkušeností.
 • Základní cena zahrnuje: dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, ubytování na 1 noc v penzionu.
 • Cena nezahrnuje: povinný příplatek za snídani 5 EUR/os., cestovní pojištění (lze dokoupit u CA při rezervaci zájezdu za výhodnou cenu), vstup na medvědí soutěsku 3,5 EUR/os. a výlet lanovkou nahoru a dolů 17,7 EUR.
 • Doporučujeme pevnou turistickou koženou obuv a pláštěnku.
 • Více informací na: 776 776 156 nebo na e-mailu zajezdy@expressbus.cz.

Hodnocení zájezdu

3,0 z 5
Celkem hodnotili 3 zákazníci.

 • Zdeněk 16. 9. 2016
 • kubu.karin 30. 8. 2016

zobrazit hodnocení / 3 zákazníci

nabídka byla ukončena