515 550 650 (Po-Pá, 8-18)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Zájezdy
 3. Rakousko
Víkend v rakouských Alpách plný turistiky včetně ubytování
Dechberoucí příroda, turistika, vodopády a slavné poutní místo - vyrazte do rakouských Alp na celý víkend! Ubytování v tradičním alpském stylu, doprava a průvodce v ceně. Poznejte oblíbenou lokalitu a vydejte se za novými zážitky!
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Rakousko

Víkend v rakouských Alpách plný turistiky včetně ubytování

nabídka byla ukončena
zakoupením získáte 30 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

Od dnes do 14. 9. 2014

Kde uplatnit voucher

Expressbus Coufalík
Nádražní 674
664 42 Brno – Modřice
Česká republika

www.expressbus.cz
tel.: 547 385 464, 776 776 156, 727 854 699
e-mail:zajezdy@expressbus.cz

Kde ověřit volné místo a provést rezervaci

Můžete oslovit přímo ubytovací zařízení nebo napsat na podpora@slevoteka.cz.
Pro ověření termínu uveďte: požadovaný termín, počet dospělých osob, počet dětí a jejich věk a název hotelu či penzionu.
Pro rezervaci: požadovaný termín, číslo voucheru, počet dospělých osob, počet dětí a jejich věk, jména ubytovaných a telefonický kontakt.

Rakouské Alpy na dosah ruky

Kam se vydat, když chcete vidět nádhernou přírodu a užít si romantiku na vrcholcích majestátných hor? Navštivte rakouské Alpy – jsou z Česka vzdáleny jen pár hodin a užijete si zde atmosféru, kterou na českých horách nezažijete!

Jeden víkend, mnoho zážitků

Zažijte víkend plný zážitků a poznávání rakouských Alp, projděte se po dobrodružných žebřících mezi skalami a romantickými vodopády v Medvědí soutěsce, navštivte průzračné jezero Teichalmsee, vodopády Mariafalle a večer si užijte v kouzelném penzionu!

 

Jelikož se zájezd koná v září, budete svědky toho, jak se příroda postupně proměňuje pod vládou babího léta či přicházejícího podzimu a zahaluje se pestrobarevnými odstíny. Dýchat budete čerstvý, neznečištěný horský vzduch a okolní příroda Vám poskytne doslova pastvu pro oči.

Jedinečná atmosféra Mariazell

Ubytováni budete v penzionu v tradičním alpském stylu v obci Mariazell. Mariazell je největší a nejslavnější rakouské poutní místo ležící ve Spolkové republice Štýrsko. Jeho historie se datuje do poloviny 12. století, přičemž název se vztahuje k sošce Panny Marie, uchovávané v místní bazilice.

Kromě duchovního zklidnění najdete ve městě zajímavé podniky jako například pekárnu medových perníků Pirker, výrobnu svíček ze včelího vosku nebo malou likérku, pečlivě si střežící svůj recept z několika druhů bylin.

První den ve znamení Medvědí soutěsky

Medvědí soutěska (Bärenschützklamm) je jedním z nejkrásnějších koutů Štýrska a na Vás zde čeká turistický výšlap, který nikde jinde nezažijete.

Trasa začíná stoupáním skalnatým kaňonem po 164 lávkách, žebřících a můstcích, které vedou podél tůní a vodopádů. Pokud Vám již při této větě běží mráz po zádech, nemusíte se bát. Výstup je zcela bezpečný a skýtá nezapomenutelné pohledy a zážitky.

Po první části výletu (převýšení cca 700 m) se můžete posilnit v tradiční hospůdce Guten Hirten (U dobrého pastýře), v 1209 m.n.m. Po občerstvení a odpočinku budou Vaše kroky vést po turistické trase do Teichwirtu (1.172 m), kde se nachází jezero Teichlamsee.

Zdatnější turisté mohou podniknout túru trvající přibližně 3 hodiny na Hochlantsch (1720 m, další převýšení cca 500 m). Za Vaše úsilí budete patřičně odměněni krásným výhledem na okolní vrcholky a jezero Teichalmsee.

Druhý den u vodopádů

Po odpočinku v penzionu a vydatné snídani se vydáte na lanovkový výlet. První lanovkou na vrchol Bürgeralpe (1254 m) nacházející se nad městem a další na vrchol Gemeindealpe (1626 m). Naskytne se Vám výborný výhled na Mariazell a pohoří Mürzstegerské Alpy a Türnitzské Alpy.

Poté přejedete do 22 km vzdáleného Erlaufbodenu, odkud začne turistický pochod k vodopádům Mariafalle u majestátní hory 1 893 metrů vysokého vápencového masivu Ötscher. 

Na výběr máte dvě varianty pochodu - 9 km k prvnímu vodopádu nebo 13 km ke dvěma vodopádům.

Nabitý program zájezdu Vás nadchne

Na co konkrétně se můžete těšit?

1. den:

 • odjezd z Brna v 5:00, ze Znojma v 5:45 směr Rakousko. Kolem 10 h příjezd do vesničky Mixnitz.
 • Pěší túra do Medvědí soutěsky.
 • Po výstupu pokračování po turistické cestě do Teichwirtu (1172 m), zdatnější turisté mohou podniknout túru na Hochlantsch (1720 m).
 • V 17:00 odjezd autobusem od jezera Teichalmsee na ubytování do penzionu v Mariazellu.
 • Večerní prohlídka Mariazellu.

2. den

 • Po snídani výjezd kabinovou lanovkou na vrchol Bürgeralpe (1254 m).
 • Výjezd další lanovkou na vrchol Gemeindealpe (1626 m).
 • Poté přejezd 22 km do Erlaufbodenu, odkud začne turistický pochod k vodopádům Mariafalle u vápencového masivu Ötscher (1898 m) – můžete si vybrat ze dvou variant pochodu (9 km nebo 13 km)
 • Sraz turistů na nádraží v Erlaufbodenu, kde bude čekat autobus.
 • Odjezd domů kolem 17:00. 

V prezentaci byly použity fotografie autorů Hans Wiesenhofer a Andreas Resch a Steiermark Tourismus zwww.baerenschuetzklamm.at a fotografie z www.almenland.at a www.gemeindealpe.at.


Doplňující informace

 • Zájezd se uskuteční v termínu 13.9.–14.9.2014.
 • Odjezdy:
  • 5:00 - Brno (Janáčkovo divadlo)
  • 5:45 - Znojmo
 • Pro registraci účastníků zájezdu se zaregistrujte na adrese http://zajezd.expressbus.cz.
 • Následně uzavřete s CA cestovní smlouvu. Po obdržení cestovní smlouvy je nutné ji do 3 dnů zaslat podepsanou zpět do CA. Podpisem souhlasíte se storno podmínkami CA.
 • Zájezd zajišťuje CA Expressbus s dlouholetou tradicí a zkušeností.
 • Základní cena zahrnuje: dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, ubytování na 1 noc v penzionu.
 • Cena nezahrnuje: povinný příplatek za snídani 5 EUR/os., cestovní pojištění (lze dokoupit u CA při rezervaci zájezdu za výhodnou cenu), vstup na medvědí soutěsku 3,5 EUR/os. a výlet lanovkou nahoru a dolů 17,7 EUR.
 • Doporučujeme pevnou turistickou koženou obuv a pláštěnku.
 • Více informací na: 776 776 156 nebo na e-mailu zajezdy@expressbus.cz.

Hodnocení zájezdu

3,0 z 5
Celkem hodnotili 3 zákazníci.

 • Zdeněk 16. 9. 2016
 • kubu.karin 30. 8. 2016

zobrazit hodnocení / 3 zákazníci

nabídka byla ukončena