515 550 650 (Po-Pá, 8-16)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Zájezdy
 3. Itálie
Legendární karneval v Benátkách s dopravou z Bratislavy
Perfektní vánoční dárek! Kouzlo světoznámého benátského karnevalu - dvoudenní zájezd pro jednoho do Itálie s největší přehlídkou masopustních masek a lodní přepravou do Benátek. Na výběr dva termíny s odjezdem z Bratislavy.
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Itálie

Legendární karneval v Benátkách s dopravou z Bratislavy

-35 %
Legendární karneval v Benátkách s dopravou z Bratislavy
nabídka byla ukončena
zakoupením získáte 30 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

Od dnes do 2. 3. 2014

Kde uplatnit voucher a rezervovat termín

CK Legiotour
Račianska 33
831 02 Bratislava

www.legiotour.sk
tel. +421 903 452 900
e-mail: legiotour@legiotour.sk

Poznávací zájezd do romantických Benátek

Toužíte poznat nejromantičtější město světa nebo vzít své děti poznávat historii a památky? To vše Vám mohou nabídnout Benátky! Město na ostrovech, spojených mosty s křivolakými uličkami a tiše plujícími gondolami.

Trocha o historii benátského karnevalu

Proslulý benátský karneval byl poprvé slaven již v 11. století a po staletí se stal součástí života ve městě. V 18. století však upadl v zapomnění a v celé své kráse byl opět obnoven až v roce 1979, kde se stal znovu velice oblíbeným.

Karneval se slaví vždy deset dní před Popeleční středou a symbolizuje poslední možnost užít si zábavy před tím, než začne postní období. A věřte, že v ulicích plných masek, hudby, pouličního divadla a ohňostrojů si zábavy užijete dosyta!

Čas zůstane i na individuální program, kdy si můžete pronajmout symbol Benátek - gondolu, která slouží jako místní transportní systém, ale spíše je využívána jako turistická atrakce. Na gondolu se vejde 4-6 osob a  cena záleží od toho, kde si gondolu pronajmete (v centru jsou ceny vyšší) a kudy přesně budete chtít jet.

Doprava je zajištěna autobusem a služby průvodce s odborným výkladem Vám budou po ruce po celou dobu zájezdu. Poznávací zájezd do Benátek zajišťuje Expressbus Coufalík, který má za sebou dlouholetou tradici a zkušenosti.

Program zájezdu

 • V pátek 21. nebo 28. 2. večer odjezd z Bratislavy.
 • V sobotu ráno příjezd do přístavu Punta Sabbioni.
 • Odtud přesun lodí na náměstí Sv. Marka (během plavby budete mít možnost vidět nádherná panoramata Benátek).
 • Celodenní prohlídka karnevalu.
 • Večer plavba zpět do Punta Sabbioni a cesta autobusem do Bratislavy.
 • Příjezd do Bratislavy plánován v ranních hodinách 23. 2 nebo 2. 3. 2014.

Nejzajímavější benátské památky

 • Ponte di Rialto je nejznámější most, který spojuje městské části San Marco a San Polo a který je podpírán 12 000 kůly. Dříve byl tento most skutečným obchodním centrem, dnes zde naleznete zejména stánky se suvenýry, které sem lákají davy turistů.
 • Bazilika sv. Marka – Basilica di San Marco je hlavním místem, které byste neměli v Benátkách minout. Tento kostel v sobě ukrývá velké umělecké bohatství, směsici několika slohů s úchvatnými mozaikami, které doplňují interiér. Za svých časů zde byli přijímáni papežové a nejvyšší hlavy států.
 • Piazza San Marco - je jediným náměstím Benátek. Můžete zde například spatřit krásnou Baziliku sv. Marka, Dóžecí palác a také věž Campanile (Markovu věž), odkud je překrásný výhled na celé Benátky.
 • Dóžecí palác je gotický palác ze 12. století, který byl nejen domovem dóžete a jeho rodiny, ale také sídlem vlády. Zde zasedala Velká rada a Senát.

Nejkrásnější masky v Evropě

Karneval se slaví vždy deset dní před Popeleční středou a symbolizuje poslední možnost užít si zábavy před tím, než začne postní období. A věřte, že v ulicích plných masek, hudby, pouličního divadla a ohňostrojů si zábavy užijete dosyta!

Benátský karneval je jeden z největších v Evropě - co do velikosti sice nemůže konkurovat největšímu karnevalu světa v brazilském Rio de Janeiru, avšak co do krásy masek, patří karneval v Benátkách ke špičce.

Nejoblíbenější masky jsou ty z barokní italské Commedia dell´arte Harlekýn a Kolombína. Pokud uvidíte masku se zobákem, představuje morového doktora a samozřejmě nesmí chybět ani kurtizány.


Doplňující informace

 • Kupon je možno uplatnit v termínu konání zájezdu, tedy od 21.2. do 23.2.2014 nebo od 28.2. do 2.3.2014
 • Rezervace zájezdu na tel. +421 903 452 900
   nebo emailu legiotour@legiotour.sk.
 • Poté, co si zájezd rezervujete se od CK dozvíte přesný čas a místo odjezdu.
 • Cena zahrnuje dopravu komfortním autobusem Mercedes a služby průvodce.
 • Cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh v zahraničí. Nabízíme uzavření pojištění v CK prostřednictvím pojišťovny Union. Doporučujeme uzavření pojištění (buď individuálně nebo v CK).
 • Zpáteční lístek do Punta Sabbioni je potřeba dokoupit za 18 EUR/osoba.
 • Více informací na www.legiotour.sk.
nabídka byla ukončena