515 550 650 (Po-Pá, 8-18)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Zájezdy
 3. Polsko
Jednodenní poznávací zájezd do Osvětimi
Nevšední návštěva koncentračního tábora Osvětim a Březinka v Polsku. Doprava autobusem z Brna, Rousínova, Vyškova, Prostějova, Olomouce a Ostravy ve 2 termínech. Poznejte historii a silnou atmosféru tohoto neblaze proslulého místa.
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Polsko

Jednodenní poznávací zájezd do Osvětimi

-63 %
Jednodenní poznávací zájezd do Osvětimi
nabídka byla ukončena
dosud zakoupilo 99 zákazníků
zakoupením získáte 10 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

Od dnes do 12. 7. 2014

Kde uplatnit voucher

Expressbus Alexandr Coufalík
Poděbradova 580
664 42 Brno – Modřice

www.expressbus.cz
tel: +420 776 776 156
e-mail: coufalik@expressbus.cz

Kde ověřit volné místo a provést rezervaci

Můžete oslovit přímo ubytovací zařízení nebo napsat na podpora@slevoteka.cz.
Pro ověření termínu uveďte: požadovaný termín, počet dospělých osob, počet dětí a jejich věk a název hotelu či penzionu.
Pro rezervaci: požadovaný termín, číslo voucheru, počet dospělých osob, počet dětí a jejich věk, jména ubytovaných a telefonický kontakt.

Nechvalně známá a zajímavá Osvětim

Člověk se nemusí více zajímat o historii, aby věděl, jaké strašné věci se odehrávaly za ostnatými dráty osvětimského koncentračního tábora. Dnešní nabídka Vám přináší jedinečnou příležitost k poznání smutné upomínky 2. světové války - Osvětimi a Březinky.

Po příjezdu do Osvětimi budete mít celý den na prohlídku rozsáhlého areálu Auschwitz–Birkenau s autentickými místy koncentračního tábora v Osvětimi.

Co všechno Vás během zájezdu čeká?

Nejen z hodin dějepisu si jistě pamatujete, že Osvětim (německy Auschwitz) byla největším nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem. Možná už si ale nepamatujete, že byla postavena v roce 1940 a že zde podle odhadů zemřelo přes 1,3 miliónu osob, což z Osvětimi dělá smutnou připomínku brutálních dějin 20. století.

Z obrovského komplexu budov se dochovalo 45 zděných a 22 dřevěných stavení. Patrné jsou také zbytky plynových komor a kremačních jam na pece. Jako připomínka hrůzných dějin zde také uvidíte příjezdovou rampu a památník obětem holocaustu.

Celý areál, včetně sesterského tábora Březinka, si můžete projít buď sami anebo absolvovat prohlídku v češtině (za příplatek). V jednotlivých "barácích" uvidíte, v jak nelidských podmínkách zde lidé přežívali a nevyhnete se ani děsivému pohledu na hromady kufrů, hraček, bot i vlasů, které zde připomínají děsivou historii.

Návštěvy Osvětimi se však nebojte a raději se poučte z nedávné historie. Návštěva místa, kde za 2. světové války zemřelo miliony lidí, pro Vás bude jedním z nejsilnějších životních zážitků. Koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau v polské Osvětimi takovým místem je. Možná díky tomu však pochopíte mnoho z naší minulosti a dozvíte se, proč je tak důležité neopakovat chyby našich předků.

V prezentaci byly použity fotografie z www.auschwitz.org.


Doplňující informace

 • Zájezd bude realizován v termínech: 14.6. a 12.7.2014.
 • Pro registraci účastníků zájezdu se zaregistrujte na adrese zajezd.expressbus.cz.
 • Následně uzavřete s CA cestovní smlouvu. Po obdržení cestovní smlouvy je nutné ji do 3 dnů zaslat podepsanou zpět do CA. Podpisem souhlasíte se storno podmínkami CA.
 • Zájezd zajišťuje CA Expressbus.
 • ODJEZDOVÁ MÍSTA: 
  • Brno -  Janáčkovo divadlo 6:00 hod.
  • Rousínov – benzínka 6.35 hod.
  • Vyškov – vlakové nádraží 7:00 hod.
  • Prostějov -  hlavní vlakové nádraží 7:40 hod.
  • Olomouc -  hlavní vlakové nádraží 8:10 hod.
  • Ostrava – kulturní dům 9:35 hod.
 • Základní cena zahrnuje: dopravu autobusem a služby průvodce.
 • Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh, komplexní pojištění, cestovní pojištění, možnost prohlídky Osvětimi s výkladem v češtině, místním průvodcem - 20 PLN/osoba (vybírá se na místě odjezdu).
 • Zájezd musí být obsazen minimálně 30 cestujícími. Pokud nebude splněn limit cestujících, CA si vyhrazuje právo změnit termín zájezdu na nejbližší možný nebo vrátit peníze (dle výběru klienta).
 • Více informací na tel. +420 776 776 156 (p. Coufalíková) nebo na www.expressbus.cz.
nabídka byla ukončena