515 550 650 (Po-Pá, 8-16)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Zájezdy
 3. Polsko
Jednodenní poznávací zájezd do Osvětimi
Nevšední návštěva koncentračního tábora Osvětim a Březinka v Polsku. Doprava autobusem z Brna, Rousínova, Vyškova, Prostějova, Olomouce a Ostravy ve 2 termínech. Poznejte historii a silnou atmosféru tohoto neblaze proslulého místa.
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Polsko

Jednodenní poznávací zájezd do Osvětimi

-63 %
Jednodenní poznávací zájezd do Osvětimi
nabídka byla ukončena
99 zákazníků
zakoupením získáte 10 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

Od dnes do 12. 7. 2014

Kde uplatnit voucher a rezervovat termín

Expressbus Alexandr Coufalík
Poděbradova 580
664 42 Brno – Modřice

www.expressbus.cz
tel: +420 776 776 156
e-mail: coufalik@expressbus.cz

Nechvalně známá a zajímavá Osvětim

Člověk se nemusí více zajímat o historii, aby věděl, jaké strašné věci se odehrávaly za ostnatými dráty osvětimského koncentračního tábora. Dnešní nabídka Vám přináší jedinečnou příležitost k poznání smutné upomínky 2. světové války - Osvětimi a Březinky.

Po příjezdu do Osvětimi budete mít celý den na prohlídku rozsáhlého areálu Auschwitz–Birkenau s autentickými místy koncentračního tábora v Osvětimi.

Co všechno Vás během zájezdu čeká?

Nejen z hodin dějepisu si jistě pamatujete, že Osvětim (německy Auschwitz) byla největším nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem. Možná už si ale nepamatujete, že byla postavena v roce 1940 a že zde podle odhadů zemřelo přes 1,3 miliónu osob, což z Osvětimi dělá smutnou připomínku brutálních dějin 20. století.

Z obrovského komplexu budov se dochovalo 45 zděných a 22 dřevěných stavení. Patrné jsou také zbytky plynových komor a kremačních jam na pece. Jako připomínka hrůzných dějin zde také uvidíte příjezdovou rampu a památník obětem holocaustu.

Celý areál, včetně sesterského tábora Březinka, si můžete projít buď sami anebo absolvovat prohlídku v češtině (za příplatek). V jednotlivých "barácích" uvidíte, v jak nelidských podmínkách zde lidé přežívali a nevyhnete se ani děsivému pohledu na hromady kufrů, hraček, bot i vlasů, které zde připomínají děsivou historii.

Návštěvy Osvětimi se však nebojte a raději se poučte z nedávné historie. Návštěva místa, kde za 2. světové války zemřelo miliony lidí, pro Vás bude jedním z nejsilnějších životních zážitků. Koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau v polské Osvětimi takovým místem je. Možná díky tomu však pochopíte mnoho z naší minulosti a dozvíte se, proč je tak důležité neopakovat chyby našich předků.

V prezentaci byly použity fotografie z www.auschwitz.org.


Doplňující informace

 • Zájezd bude realizován v termínech: 14.6. a 12.7.2014.
 • Pro registraci účastníků zájezdu se zaregistrujte na adrese zajezd.expressbus.cz.
 • Následně uzavřete s CA cestovní smlouvu. Po obdržení cestovní smlouvy je nutné ji do 3 dnů zaslat podepsanou zpět do CA. Podpisem souhlasíte se storno podmínkami CA.
 • Zájezd zajišťuje CA Expressbus.
 • ODJEZDOVÁ MÍSTA: 
  • Brno -  Janáčkovo divadlo 6:00 hod.
  • Rousínov – benzínka 6.35 hod.
  • Vyškov – vlakové nádraží 7:00 hod.
  • Prostějov -  hlavní vlakové nádraží 7:40 hod.
  • Olomouc -  hlavní vlakové nádraží 8:10 hod.
  • Ostrava – kulturní dům 9:35 hod.
 • Základní cena zahrnuje: dopravu autobusem a služby průvodce.
 • Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh, komplexní pojištění, cestovní pojištění, možnost prohlídky Osvětimi s výkladem v češtině, místním průvodcem - 20 PLN/osoba (vybírá se na místě odjezdu).
 • Zájezd musí být obsazen minimálně 30 cestujícími. Pokud nebude splněn limit cestujících, CA si vyhrazuje právo změnit termín zájezdu na nejbližší možný nebo vrátit peníze (dle výběru klienta).
 • Více informací na tel. +420 776 776 156 (p. Coufalíková) nebo na www.expressbus.cz.
nabídka byla ukončena