515 550 650 (Po-Pá, 8-16)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Zájezdy
 3. Polsko
Poznejte historii při jednodenním zájezdu do Osvětimi v termínu 2.11.2013
Celodenní poznávací zájezd do koncentračního tábora Osvětim a Březinka v Polsku s odjezdem z Moravy dne 2.11.2013. Doprava autobusem a 7 nástupních míst. Poznejte neblaze proslulá místa, která psala historii lidstva!
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Polsko

Poznejte historii při jednodenním zájezdu do Osvětimi v termínu 2.11.2013

-63 %
Poznejte historii při jednodenním zájezdu do Osvětimi v termínu 2.11.2013
nabídka byla ukončena
39 zákazníků
zakoupením získáte 10 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

Od dnes do 2. 11. 2013

Kde uplatnit voucher a rezervovat termín

Expressbus Alexandr Coufalík
Poděbradova 580
664 42 Brno – Modřice

www.expressbus.cz
tel: +420 776 776 156
e-mail: coufalik@expressbus.cz

Jednodenní zájezd do Osvětimi - poznejte historii

Není podstatné, jak dobře (ne)znáte historii, podstatné je, jestli ji chcete poznat! A pokud ano, dnešní nabídka Vám přináší jedinečnou příležitost k poznání smutné upomínky 2. světové války - Osvětimi a Březinky.

Po příjezdu do Osvětimi budete mít celý den na prohlídku rozsáhlého areálu Auschwitz–Birkenau s autentickými místy koncentračního tábora v Osvětimi.

Co všechno uvidíte?

Nejen z hodin dějepisu si jistě pamatujete, že Osvětim (německy Auschwitz) byla největším nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem. Možná už si ale nepamatujete, že byla postavena v roce 1940 a že zde podle odhadů zemřelo přes 1,3 miliónu osob, což z Osvětimi dělá smutnou připomínku brutálních dějin 20. století.

Z obrovského komplexu budov se dochovalo 45 zděných a 22 dřevěných stavení. Patrné jsou také zbytky plynových komor a kremačních jam na pece. Jako připomínka hrůzných dějin zde také uvidíte příjezdovou rampu a památník obětem holocaustu.

Celý areál, včetně sesterského tábora Březinka, si můžete projít buď sami nebo absolvovat prohlídku v češtině (za příplatek). V jednotlivých "barácích" uvidíte v jak nelidských podmínkách zde lidé přežívali a nevyhnete se ani děsivému pohledu na hromady kufrů, hraček, bot i vlasů, které zde připomínají děsivou historii.

Návštěvy Osvětimi se však nebojte a raději se poučte z nedávné historie. Návštěva místa, kde za 2. světové války zemřelo miliony lidí, pro Vás bude jedním z nejsilnějších životních zážitků. Koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau v polské Osvětimi takovým místem je. Možná díky tomu však pochopíte mnoho z naší minulosti a dozvíte se, proč je tak důležité neopakovat chyby našich předků.

V prezentaci byly použity fotografie z www.auschwitz.org.


Doplňující informace

 • Zájezd bude realizován v termínu 2.11.2013.
 • Po obdržení kupónu si zájezd rezervujte na e-mailu: coufalik@expressbus.cz.
 • V e-mailu uveďte následující informace:
  • 1. jméno a příjmení (každého účastníka)
  • 2. termín zájezdu
  • 3. nástupní místo
  • 4. číslo kuponu, název slevového portálu (Slevotéka) a název zájezdu (Poznejte historii při jednodenním zájezdu do Osvětimi v termínu 2.11.2013)
  • 5. telefonní číslo na kontaktní osobu
 • Nástupní místa: nástupní místa: Brno - 5:00hod., Rousínov benzinka - 5:35hod., Vyškov (vlakové nádraží) - 6:00hod., Prostějov hlavní nádraží - 6:40hod., Olomouc hlavní nádraží- 7:10, Ostrava hlavní nádraží, ul. Vatova- 8:35hod., Osvětim, Březinky.
 • Základní cena zahrnuje: dopravu autobusem a služby průvodce.
 • Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh, komplexní pojištění, cestovní pojištění, možnost prohlídky Osvětimi s výkladem v češtině, místním průvodcem + sluchátka  (placené), kino (placené), na suvenýry 30 ZLT.
 • Zájezd musí být obsazen minimálně 30 cestujícími. Pokud nebude splněn limit cestujících, CA si vyhrazuje právo změnit termín zájezdu na nejbližší možný nebo vrátit peníze (dle výběru klienta).
 • Více informací na tel. +420 776 776 156 (p. Coufalíková) nebo na www.expressbus.cz
nabídka byla ukončena