515 550 650 (Po-Pá 8-18)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Romantické pobyty
 3. Česko
Romantika "ve mlýně" v jižních Čechách pro DVA na 3 a více dní
Pobyt pro DVA v jižních Čechách na 3 a více dní s polopenzí ve stylovém Penzionu Benešovský Mlýn. Daleko od civilizace si užijete dovolenou na zlatonosné řece Blanici. Ráj pro cyklisty, turisty a houbaře!
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Česko, Jižní Čechy

Romantika "ve mlýně" v jižních Čechách pro DVA na 3 a více dní

-29 %
Romantika "ve mlýně" v jižních Čechách pro DVA na 3 a více dní

Výběr varianty

Tato nabídka
má více variant
nabídka byla ukončena
zakoupením získáte 30 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

Od dnes do 30. 11. 2013

Kde uplatnit voucher

Penzion Benešovský Mlýn
Heřmaň 37
398 11 Heřmaň

www.facebook.com/BenesovskyMlyn?fref=ts
tel. +420 777 663 390
e-mail: benesovsky.mlyn@seznam.cz 

Kde ověřit volné místo a provést rezervaci

Můžete oslovit přímo ubytovací zařízení nebo napsat na podpora@slevoteka.cz.
Pro ověření termínu uveďte: požadovaný termín, počet dospělých osob, počet dětí a jejich věk a název hotelu či penzionu.
Pro rezervaci: požadovaný termín, číslo voucheru, počet dospělých osob, počet dětí a jejich věk, jména ubytovaných a telefonický kontakt.

Babí léto v přírodě jižních Čech

Jen si to představte - malebná příroda jižních Čech, klapotání mlýnského kola a měkké sluneční paprsky hřející do tváře při procházce, na které nepotkáte nikoho jiného než jen obyvatele zdejších lesů a luk. Idylka? V Penzionu Benešovský Mlýn  ji zažijte jako vystřiženou z pohádky!

Romantika v Benešovském Mlýně

Nepotrpíte-li si na luxus a ruch měst, je pro Vás Penzion Benešovský Mlýn ideálním místem. Leží totiž na úplné samotě za vesničkou Heřmaň a k němu Vás dovede jen pramen zlatonosné řeky Blanice, jejíž slepé rameno již po staletí pohání mlýnské kolo.

Zrekonstruované pokoje, ve kterých budete ubytovaní, jsou jednoduše, ale útulně zařízeny a mají vlastní sociální zařízení. A co by to bylo za mlýn, kdyby v něm nebyla příjemná hospůdka? V ní si pochutnáte na polopenzi, která je také součástí balíčku!

Přímo ve mlýně se narodil známý režisér, spisovatel a scénárista Václav Krška, který patří ke klasickým českým filmovým tvůrcům první poloviny minulého století. V nedalekém Heřmani zase žil a tvořil básník Jan Čarek, jehož připomínky v podobě pamětní desky najdete na zdech heřmaňského kostela.

Na procházku kolem řeky Blanice

Možná budete překvapeni, jaké krásy v sobě skrývá příroda kolem Benešovského Mlýna. Protéká kolem něj řeka Blanice, která je nejdelším a nejvodnatějším přítokem řeky Otavy. 

Povodím řeky Blanice vedla jedna z nejstarších solných stezek na Šumavě, obchodní cesta z Pasova přes Prachatice do Písku a dále do Prahy, která sloužila lidem již v době předhistorické. V době historické byla využívána nejpozději od 10. století. Nazývala se Via Bohemica a později Zlatá stezka (Via aurea).

Kolem řeky se rozkládá také Národní přírodní památka Blanice, která je součástí CHKO Šumava. Důvodem ochrany je zde největší středoevropská populace perlorodky říční, uvidíte tu i vydry a množství pstruhů v nespočtu pstruhových revírů.

Písek - historická brána jižních Čech

Písek se nachází v jižních Čechách a je městem s velmi bohatou historií a kulturou. Určitě jej nevynechejte!

V Písku navštivte široké spektrum historických památek, např. nejstarší dochovaný kamenný most v Čechách z 13. století.  Dominantou města Písek je hodinová věž kostela Narození Panny Marie, která ční nad celým městem a láká návštěvníky města již z dálky.

Kam na výlet v jižních Čechách

K výletům do okolí poslouží hustá síť cyklotras a malebné rybníky rozeseté po celých jižních Čechách. Jaké pamětihodnosti navštívit?

 • V blízkém okolí penzionu můžete navštívit také hrad Zvíkov, zámek Orlík, Bechyně a Kratochvíle.
 • Pro milovníky romantiky a historie je ideálním cílem zámek Hluboká nad Vltavou, jehož atmosféra je nezapomenutelná. Až si projdete rozlehlý anglický park, navštivte i menší, ale zajímavou ZOO.
 • Barokní lovecký zámek Ohrada stojí v malebném prostředí na břehu Munického rybníka nedaleko města Hluboká nad Vltavou.
 • Zámek a městská památková zóna v Českém Krumlově jsou právě jednou ze zmiňovaných památek zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Obrovský areál zámku i centrum města rozkládající se nad tokem Vltavy určitě stojí za návštěvu!
 • Tradiční lidovou architekturu "zkoukněte" v Holašovicích, dalším místě zapsaném v UNESCO. Nádherná ukázka selského baroka, které je typické hlavně pro Česko, láká tisíce turistů.
 • Určitě nezapomeňte také na lázeňskou TřeboňDvoje lázně, zámek, pivovar a Schwanzenberská hrobka Vás zaměstnají na celý den. Ve zdejších restauracích také servírují výborné rybí speciality!
 • A nevynechejte ani horu Kleť, klášter Zlatá koruna, Římov, Trocnov nebo Dívčí kámen!

Doplňující informace

 • Kupon lze uplatit od 6.9. do 30.11.2013.
 • Rezervace pobytu na tel. +420 777 663 390 nebo emailu benesovsky.mlyn@seznam.cz.
 • Odpovídající variantu-délku pobytu vyberete ve 2. kroku objednávky.
 • Děti do 4 let zdarma.

Výběr varianty

nabídka byla ukončena