515 550 650 (Po-Pá, 8-16)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Romantické pobyty
 3. Česko
Romantika "ve mlýně" v jižních Čechách pro DVA na 3 a více dní
Pobyt pro DVA v jižních Čechách na 3 a více dní s polopenzí ve stylovém Penzionu Benešovský Mlýn. Daleko od civilizace si užijete dovolenou na zlatonosné řece Blanici. Ráj pro cyklisty, turisty a houbaře!
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Česko, Jižní Čechy

Romantika "ve mlýně" v jižních Čechách pro DVA na 3 a více dní

-29 %
Romantika "ve mlýně" v jižních Čechách pro DVA na 3 a více dní

Výběr varianty

Tato nabídka
má více variant
nabídka byla ukončena
zakoupením získáte 30 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

Od dnes do 30. 11. 2013

Kde uplatnit voucher a rezervovat termín

Penzion Benešovský Mlýn
Heřmaň 37
398 11 Heřmaň

www.facebook.com/BenesovskyMlyn?fref=ts
tel. +420 777 663 390
e-mail: benesovsky.mlyn@seznam.cz 

Babí léto v přírodě jižních Čech

Jen si to představte - malebná příroda jižních Čech, klapotání mlýnského kola a měkké sluneční paprsky hřející do tváře při procházce, na které nepotkáte nikoho jiného než jen obyvatele zdejších lesů a luk. Idylka? V Penzionu Benešovský Mlýn  ji zažijte jako vystřiženou z pohádky!

Romantika v Benešovském Mlýně

Nepotrpíte-li si na luxus a ruch měst, je pro Vás Penzion Benešovský Mlýn ideálním místem. Leží totiž na úplné samotě za vesničkou Heřmaň a k němu Vás dovede jen pramen zlatonosné řeky Blanice, jejíž slepé rameno již po staletí pohání mlýnské kolo.

Zrekonstruované pokoje, ve kterých budete ubytovaní, jsou jednoduše, ale útulně zařízeny a mají vlastní sociální zařízení. A co by to bylo za mlýn, kdyby v něm nebyla příjemná hospůdka? V ní si pochutnáte na polopenzi, která je také součástí balíčku!

Přímo ve mlýně se narodil známý režisér, spisovatel a scénárista Václav Krška, který patří ke klasickým českým filmovým tvůrcům první poloviny minulého století. V nedalekém Heřmani zase žil a tvořil básník Jan Čarek, jehož připomínky v podobě pamětní desky najdete na zdech heřmaňského kostela.

Na procházku kolem řeky Blanice

Možná budete překvapeni, jaké krásy v sobě skrývá příroda kolem Benešovského Mlýna. Protéká kolem něj řeka Blanice, která je nejdelším a nejvodnatějším přítokem řeky Otavy. 

Povodím řeky Blanice vedla jedna z nejstarších solných stezek na Šumavě, obchodní cesta z Pasova přes Prachatice do Písku a dále do Prahy, která sloužila lidem již v době předhistorické. V době historické byla využívána nejpozději od 10. století. Nazývala se Via Bohemica a později Zlatá stezka (Via aurea).

Kolem řeky se rozkládá také Národní přírodní památka Blanice, která je součástí CHKO Šumava. Důvodem ochrany je zde největší středoevropská populace perlorodky říční, uvidíte tu i vydry a množství pstruhů v nespočtu pstruhových revírů.

Písek - historická brána jižních Čech

Písek se nachází v jižních Čechách a je městem s velmi bohatou historií a kulturou. Určitě jej nevynechejte!

V Písku navštivte široké spektrum historických památek, např. nejstarší dochovaný kamenný most v Čechách z 13. století.  Dominantou města Písek je hodinová věž kostela Narození Panny Marie, která ční nad celým městem a láká návštěvníky města již z dálky.

Kam na výlet v jižních Čechách

K výletům do okolí poslouží hustá síť cyklotras a malebné rybníky rozeseté po celých jižních Čechách. Jaké pamětihodnosti navštívit?

 • V blízkém okolí penzionu můžete navštívit také hrad Zvíkov, zámek Orlík, Bechyně a Kratochvíle.
 • Pro milovníky romantiky a historie je ideálním cílem zámek Hluboká nad Vltavou, jehož atmosféra je nezapomenutelná. Až si projdete rozlehlý anglický park, navštivte i menší, ale zajímavou ZOO.
 • Barokní lovecký zámek Ohrada stojí v malebném prostředí na břehu Munického rybníka nedaleko města Hluboká nad Vltavou.
 • Zámek a městská památková zóna v Českém Krumlově jsou právě jednou ze zmiňovaných památek zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Obrovský areál zámku i centrum města rozkládající se nad tokem Vltavy určitě stojí za návštěvu!
 • Tradiční lidovou architekturu "zkoukněte" v Holašovicích, dalším místě zapsaném v UNESCO. Nádherná ukázka selského baroka, které je typické hlavně pro Česko, láká tisíce turistů.
 • Určitě nezapomeňte také na lázeňskou TřeboňDvoje lázně, zámek, pivovar a Schwanzenberská hrobka Vás zaměstnají na celý den. Ve zdejších restauracích také servírují výborné rybí speciality!
 • A nevynechejte ani horu Kleť, klášter Zlatá koruna, Římov, Trocnov nebo Dívčí kámen!

Doplňující informace

 • Kupon lze uplatit od 6.9. do 30.11.2013.
 • Rezervace pobytu na tel. +420 777 663 390 nebo emailu benesovsky.mlyn@seznam.cz.
 • Odpovídající variantu-délku pobytu vyberete ve 2. kroku objednávky.
 • Děti do 4 let zdarma.

Výběr varianty

nabídka byla ukončena