515 550 650 (Po-Pá, 8-16)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Romantické pobyty
 3. Česko
Pobyt v Babiččině údolí pro DVA + 1 dítě do 10 let ZDARMA na 3 a více dní
Pobyt pro DVA + 1 dítě do 10 let ZDARMA na 3 a více dní v Hotelu Holzbecher v Babiččině údolí v atraktivní lokalitě Náchodska. Polopenze, láhev vína i káva se zákuskem Vám zpříjemní pobyt v malebném údolí poblíž Ratibořického zámku.
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Česko, Orlické hory

Pobyt v Babiččině údolí pro DVA + 1 dítě do 10 let ZDARMA na 3 a více dní

Výběr varianty

Tato nabídka
má více variant
nabídka byla ukončena
53 zákazníků
zakoupením získáte 40 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

16. 9. 2013 – 20. 12. 2013

Kde uplatnit voucher a rezervovat termín

Hotel Holzbecher***
Zlič 42
552 03 Česká Skalice

www.zlic.cz
tel. +420 491 452 497
email: hotel@zlic.cz

S celou rodinou po stopách Babičky

Děti trápí povinná četba a vy už jen marně lovíte v paměti, jakže to s tou Babičkou vlastně bylo? Vydejte se s celou rodinou po stopách slavné povídky a přesvědčte se na vlastní oči, že Babiččino údolí a celé Náchodsko má co nabídnou i v babím létě!

Hotel Holzbecher přímo v Babiččině údolí

Nechte se přenést do dob, kdy se po Starém Bělidle proháněli Sultán a Tyrl a u nedalekého splavu zpívala Viktorka své teskné písně. Hotel Holzbecher*** Vám poskytne perfektní základnu pro putování po Babiččině údolí. Svým skvělým umístěním přímo v údolí a nedaleko vodní nádrže Rozkoš je předurčen k romantickým či rodinným výletům s dětmi po nesčetných historických a kulturních zajímavostech v okolí.

Pokoje hotelu jsou jednoduše, ale příjemně vybaveny vlastním sociálním zařízením, TV a internetovou přípojkou. Díky kuponu si tento pobyt užijí také rodiny s dětmi - 1 dítě do 10 let má pobyt i s polopenzí zdarma!

Polopenze, víno i káva se zákuskem

Vedle příjemného ubytování dělá správnou dovolenou také kvalitní domácí kuchyně. A přesně na takové dobroty v podobě minutek i hotových jídel podávaných po celý den se můžete těšit ve vyhlášené restauraci hotelu. V ceně kuponu máte polopenzi skládající se ze snídaní formou švédských stolů a večeří, které si vyberete z menu.

Večer na pokoji Vám zpříjemní láhev vína a po návratu z výletu jistě "bodne" také lahodná káva se zákuskem.

Procházka po Babiččině údolí

Chvíli zavzpomínejte na školní léta a vydejte se na obhlídku všech míst, která ve své nejslavnější povídce popisovala Božena Němcová.

 • Kdo že je ta "paní kněžna" - jedna z nejznámějších postav Babičky? Jde o Kateřinu Frederiku Vilemínu Benigna, vévodkyni Zaháňskou, která v roce 1800 zdědila Ratibořický zámek. Krásná, bohatá a duchaplná vévodkyně si Ratibořice zvolila za své stálé letní sídlo, které nechala v letech 1825-1826 přebudovat ve stylu klasicismu a empíru.
 • Mlýn si z knihy můžete pamatovat jako jednopatrovou kamennou budovu se zařízenou mlýnicí, pekárnou, dvěma komorami, dobovým nábytkem a předměty a dřevěným mlýnským kolem. Skutečnost není od popisu daleko a vy možná budete překvapeni, jak věrně je stavba v knize popsána.
 • Uvidíte zde také Viktorčin splav, i když dnes již z kamene a betonu. Zajímavostí je, že čela splavu musela být při posledním natáčení Moskalykova filmu přechodně obložena nařezanou kulatinou z velkých kmenů, aby splav připomínal dobu spisovatelčina dětství a místo, kde Viktorka pěla své tklivé písně.
 • Místo, kde Božena Němcová prožila léto se svými dětmi a kam také umístila celý děj Babičky je samozřejmě Staré Bělidlo. Romantická dřevěná roubená chalupa krytá šindelem leží nedaleko Ratibořického zámku v Ratibořickém údolí.

Náchodsko plné zajímavostí a tipů na výlety

Náchodsko svojí polohou a rozmanitou krajinou nabízí nespočet aktivit k pěší turistice, projížďce na horských kolech, výletech po značených turistických stezkách a v zimě také k sjezdovému lyžování a běžkování. Celý kraj je protkán osudy zdejších rodáků - Aloise Jiráska, Josefa a Karla Čapkových, Boženy Němcové, Egona Hostovského a v neposlední řadě i Josefa Škvoreckého, který pochází přímo z Náchoda.
 
Věřte, že nudit se v tomto kraji určitě nebudete:
 • mezi nejnavštěvovanější místa tohoto regionu patří Adršpašsko - teplické skály, které jsou tvořeny unikátními pískovcovými skalními městy - ty jsou nejrozsáhlejšími skalními masivy ve střední Evropě
 • dominantou regionu a dalším uskupením skalních měst, roklin, skalních věží a hřibů tvoří 10 km dlouhý hřeben Broumovských stěn, dále hora Ostaš a stolové hory Bor a Hejšovina na hranicích s Polskem
 • poblíž Jaroměře se nachází rozsáhlá pevnost Josefov založená císařem Josefem II. se zpřístupněnou částí podzemních chodeb
 • mladší systém opevnění představuje pevnostní systém II. světové války Dobrošov, který je propojen naučnou stezkou s pěchotním srubem Březinka, upraveném autenticky do stavu roku 1938
 • poblíž Dobrošova zajděte také na Jiráskovu chatu, kde je vyhlídková věž i výletní restaurace
 • městečko a zámek Kuks je zajímavý především částečně zachovalými barokními lázněmi a hospicem z přelomu 17. a 18. století, jejichž rozsáhlou sochařskou výzdobu realizoval Matyáš Bernard Braun
 • fascinující je benediktýnský klášter v Broumově, postavený dle plánů K.I. Dienzenhofera a nyní také místem, kde uvidíte Turínské plátno
 • méně známý, ale také pozoruhodný je klášter v Polici nad Metují založený roku 1253 s gotickým pískovcovým portálem v průčelí kostela
 • ZOO a Safari Dvůr Králové vám umožní navštívit všechny světové kontinenty během několika chvil a vidět nejrůznější živočišné druhy z bezprostřední blízkosti.
Náchodsko není jen krajem velikánů české kultury a nádherných přírodních, kulturních i historických unikátů, ale také kraje loupežníka Lotranda. Při svých cestách si tedy dávejte bedlivý pozor... :-)

Doplňující informace

 • Kupon lze uplatnit od 16.9.2013 do 20.12.2013.
 • Rezervace pobytu na tel. +420 491 452 497 nebo emailu hotel@zlic.cz.
 • Vyhovující variantu pobytu vyberete ve 2. kroku objednávky:
  • Pobyt pro DVA + 1 dítě do 10 let ZDARMA na 3 dny (2 noci) za 2 060 Kč.
  • Pobyt pro DVA + 1 dítě do 10 let ZDARMA na 4 dny (3 noci) za 2 910 Kč.
  • Pobyt pro DVA + 1 dítě do 10 let ZDARMA na 6 dní (5 nocí) za 4 600 Kč.
 • 1 dítě do 10 let zdarma (ubytování na přistýlce a polopenze).
 • Další dítě do 3 let bez nároku na lůžko a stravu zdarma.
 • Další dítě od 4 do 10 let (včetně) za 230 Kč/noc s polopenzí.
 • Domácí mazlíček zdarma.
 • Více informací na www.zlic.cz.

Výběr varianty

nabídka byla ukončena