515 550 650 (Po-Pá, 8-18)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Romantické pobyty
 3. Česko
Podzimní romantika v historickém Táboře v Jižních Čechách pro DVA na 3 dny
Pohodový odpočinkový pobyt v centru historického Tábora pro DVA na 3 dny ve zrekonstruovaném Hotelu Slávia. Snídaně, mísa ovoce a platnost do dubna 2014! Vydejte se po stopách husitů do jednoho z center turismu v Jižních Čechách!
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Česko, Jižní Čechy

Podzimní romantika v historickém Táboře v Jižních Čechách pro DVA na 3 dny

-37 %
Podzimní romantika v historickém Táboře v Jižních Čechách pro DVA na 3 dny
nabídka byla ukončena
zakoupením získáte 40 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

Od dnes do 30. 4. 2014

Kde uplatnit voucher

Hotel Slávia
Husovo náměstí 519
390 02 Tábor

www.hotel-slavia.net
tel. +420 381 201 840
e-mail: info@hotel-slavia.net

Kde ověřit volné místo a provést rezervaci

Můžete oslovit přímo ubytovací zařízení nebo napsat na podpora@slevoteka.cz.
Pro ověření termínu uveďte: požadovaný termín, počet dospělých osob, počet dětí a jejich věk a název hotelu či penzionu.
Pro rezervaci: požadovaný termín, číslo voucheru, počet dospělých osob, počet dětí a jejich věk, jména ubytovaných a telefonický kontakt.

(Pod)zimní romantika v historickém Táboře na jihu Čech

Hádanka pro Vás: které město se každému vybaví, když se řekne husité? No jasně, že je to Tábor! Pokud si už z hodin dějepisu nic dalšího o Táboře nevybavujete, je nejvyšší čas se sem vydat a historii tohoto kdysi husitského centra si nastudovat rovnou v nádherných památkách!

Nově zrekonstruovaný Hotel Slávia

K pohodě při tomhle výletu za historií poslouží Hotel Slávia na Husově náměstí jen čtvrt hodinku od úplného centra města. Hotel byl v roce 2008 nově zrekonstruovaný a nyní nabízí příjemné, moderní ubytování.

Všechny pokoje jsou vybaveny novým nábytkem, mají vlastní koupelnu a WC, TV a Wi-Fi připojení. Přímo v hotelu Slávia se nachází nekuřácká kavárna Slávia, manikúra, pedikúra, kosmetický a kadeřnický salón. Parkoviště ve dvoře hotelu je k dispozici všem návštěvníkům zdarma.

Snídaně a mísa ovoce součástí balíčku

Předtím než se vydáte do centra města po stopách husitských památek, si rozhodně nenechte ujít snídaně formou švédských stolů, které jsou součástí tohoto pobytového balíčku. Jako pozornost berte mísu ovoce připravenou na pokoji, která se zvlášť teď na podzim postará o Váš pravidelný přísun vitamínů ;-).

Na oběd či večeři si můžete zajít do restaurace Pohoda, restaurace Slunce či restaurace Tip Sport, které se nacházejí v přímé blízkosti hotelu. Nedaleko se také nachází Aquapark Tábor, skvělý pro aktivní relaxaci.

Tábor Vás nadchne množstvím památek

Tábor, druhé největší město na jihu Čech, je neodmyslitelně spjato s dobou husitských válek, za které také bylo založeno.

Centrum města je městskou památkovou rezervací, a proto zde můžete navštívit nespočet zajímavostí:

 • Husův park, kde najdete pomník mistra Jana Husa od sochaře Františka Bílka, leží jen kousek od hotelu a je ideálním místem k procházkám.
 • Táborská Stará radnice patří k nejvýznamnějším památkám pozdní gotiky v českých městech. Nejvýznamnější částí radnice je Velký sál s dokonale zvládnutou síťovou klenbou. V současné době slouží radnice jako vstup do podzemních chodeb, k expozicím Husitského muzea i k pořádání kulturních akcí.
 • Kostel Proměnění Páně s nejvyšší věží v Jižních Čechách.
 • Milovníci sladkého si rozhodně nesmí nechat ujít návštěvu Muzea čokolády a marcipánu.
 • Nejstarší historické zprávy k domu čp. 220 - Kostnickému domu - jsou dochovány z počátku 16. století, některé části jsou však ještě starší. Pro svůj historický význam byl proto prohlášen za národní kulturní památku.
 • Botanická zahrada byla založena roku 1866 a je druhou nejstarší botanickou zahradou v České republice. Návštěvníci Botanické zahrady mohou obdivovat více než 4000 druhů rostlin.
 • V Táboře u Lužnice se nachází zajímavý geologický útvar – Granátová skála.
 • Barokní zámek Měšice s empírovou fasádou se nalézá ve východní části Tábora ve směru Chýnov–Pelhřimov, asi 2 km od Informačního centra Tábor. Nádherný zámek stojí za návštěvu.
Nechybí ani možnosti lyžování - vydejte se například do nedalekého ski areálu Monínec, který je uměle zasněžován, tudíž si v něm v zimě zalyžujete v podstatě vždy. Z nádraží, které je kousek od hotelu, jezdí do tohoto ski autobusy. Další tipy na výlety najdete zde a ochotně Vám poradí také přímo v hotelu.

Za památkami UNESCO do Jižních Čech

Jižní Čechy jsou nejen plné rybníků, ale i památek UNESCO:

 • Z okraje města se vydejte do centra Českých Budějovic! Dominantou náměstí je Samsonova kašna a za návštěvu stojí i Černá věž, ze které je výhled na horu Kleť a zámek v Hluboké.
 • Pro milovníky romantiky a historie je ideálním cílem zámek Hluboká nad Vltavou, jehož atmosféra je nezapomenutelná. Až si projdete rozlehlý anglický park, navštivte i menší, ale zajímavou ZOO.
 • Zámek a městská památková zóna v Českém Krumlově jsou právě jednou ze zmiňovaných památek zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Obrovský areál zámku i centrum města rozkládající se nad tokem Vltavy určitě stojí za návštěvu!
 • Tradiční lidovou architekturu "zkoukněte" v Holašovicích, dalším místě zapsaném v UNESCO. Nádherná ukázka selského baroka, které je typické hlavně pro Česko, láká tisíce turistů.
 • Určitě nezapomeňte také na lázeňskou TřeboňDvoje lázně, zámek, pivovar a Schwanzenberská hrobka Vás zaměstnají na celý den. Ve zdejších restauracích také servírují výborné rybí speciality!
 • A nevynechejte ani horu Kleť, klášter Zlatá koruna, Římov, Trocnov nebo Dívčí kámen!

Autor první fotografie Tábora je Cheva, dostupné zde. Autor druhé fotografie Tábora je Standa Sojka, dostupné zde.


Doplňující informace

 • Kupon lze uplatnit od 13.11.2013 do 30.4.2014. Pobyt není možné realizovat od 24. do 26.12. 2013 (možnost využít kupon tak, že pobyt skončí snídaní 24.12.). Možno využít na Silvestra.
 • Rezervace pobytu na tel. +420 381 201 840 nebo emailu info@hotel-slavia.net.
 • Dítě do 6 let (včetně) bez nároku na lůžko a stravu zdarma.
 • Dítě od 7 do 15 let (včetně) 300Kč/noc.
 • Přistýlka 600Kč/noc se snídaní.
 • Více informací na www.hotel-slavia.net.
nabídka byla ukončena