515 550 650 (Po-Pá, 8-16)
Oblíbené 0
 1. Slevoteka.cz
 2. Pobyty na horách
 3. Česko
Dovolená pro DVA na 3 dny v atraktivní lokalitě u Adršpašských skal
Vydejte se do historického Náchoda k Adršpašsko-teplickým skalám na dovolenou pro DVA na 3 dny. Ubytování v Hotelu MG Slávie v centru města se snídaněmi, večeří a koktejlem! Skvělé pro rodiny - děti do 6 let zdarma a platnost do března 2014!
Sleva byla již ukončena, ale mohlo by vás také zajímat: Česko, Adršpach

Dovolená pro DVA na 3 dny v atraktivní lokalitě u Adršpašských skal

-44 %
Dovolená pro DVA na 3 dny v atraktivní lokalitě u Adršpašských skal
nabídka byla ukončena
zakoupením získáte 30 kreditů na další nákup

Platnost voucheru

Od dnes do 31. 3. 2014

Kde uplatnit voucher a rezervovat termín

Hotel MG Slávie
Němcové 856
547 01 Náchod

www.hotel-mgslavie.cz
tel: 491 814 449, 724 046 454
email: info@hotel-mgslavie.cz

Perfektní dovolená v zajímavostmi nabitém kraji Babičky a loupežníka Lotranda

Vzpomínáte na slavnou pohádku, ve které se mladý loupežník Lotrando zamiloval do krásné princezny Zubejdy? A chcete poznat místa, kde se Lotrando učil loupit, kácel stromy a učil se v klášteře? Využijte dnešní nabídky a vydejte se na Náchodsko za perfektní dovolenou! Lotrando však není sám, kdo Vás krajem provede - nechybí třeba ani Babička ze stejnojmenné povídky!

Hotel MG Slávie v historickém centru Náchoda

Hotel MG Slávie se nachází v blízkosti historického centra Náchoda, asi 5 minut pěšky od náměstí - kousek od něj najdete krásný renesančně - barokní Náchodský zámek. Hotel nedávno prošel celkovou rekonstrukcí a nachází se v historické budově z roku 1927. 

Účelně a pohodlně zařízené pokoje hotelu mají vlastní sociální zařízení a barevnou televizi.

Díky kupónu jsou pro Vás také připraveny dvoje snídaně formou bufetu a jedna dvouchodová večeře. Na jídle si pochutnáte v hotelové restauraci, kde si můžete objednat také výhodná polední menu nebo některou z široké nabídky italských pizz. V kupónu nechybí ani koktejl pro oba.

Náchodsko plné zajímavostí a tipů na výlety

Náchodsko svojí polohou a rozmanitou krajinou nabízí nespočet aktivit k pěší turistice, projížďce na horských kolech, výletech po značených turistických stezkách a v zimě také k sjezdovému lyžování a běžkování.
 
 
Celý kraj je protkán osudy zdejších rodáků - Aloise Jiráska, Josefa a Karla Čapkových, Boženy Němcové, Egona Hostovského a v neposlední řadě i Josefa Škvoreckého, který pochází přímo z Náchoda.
 
Věřte, že nudit se v tomto kraji určitě nebudete:
 • mezi nejnavštěvovanější místa tohoto regionu patří Adršpašsko - teplické skály, které jsou tvořeny unikátními pískovcovými skalními městy - ty jsou nejrozsáhlejšími skalními masivy ve střední Evropě
 • dominantou regionu a dalším uskupením skalních měst, roklin, skalních věží a hřibů tvoří 10 km dlouhý hřeben Broumovských stěn, dále hora Ostaš a stolové hory Bor a Hejšovina na hranicích s Polskem
 • poblíž Jaroměře se nachází rozsáhlá pevnost Josefov založená císařem Josefem II. se zpřístupněnou částí podzemních chodeb
 • mladší systém opevnění představuje pevnostní systém II. světové války Dobrošov, který je propojen naučnou stezkou s pěchotním srubem Březinka, upraveném autenticky do stavu roku 1938
 • poblíž Dobrošova zajděte také na Jiráskovu chatu, kde je vyhlídková věž i výletní restaurace
 • městečko a zámek Kuks je zajímavý především částečně zachovalými barokními lázněmi a hospicem z přelomu 17. a 18. století, jejichž rozsáhlou sochařskou výzdobu realizoval Matyáš Bernard Braun
 • fascinující je benediktýnský klášter v Broumově, postavený dle plánů K.I. Dienzenhofera a nyní také místem, kde uvidíte Turínské plátno
 • méně známý, ale také pozoruhodný je klášter v Polici nad Metují založený roku 1253 s gotickým pískovcovým portálem v průčelí kostela
 • ZOO a Safari Dvůr Králové vám umožní navštívit všechny světové kontinenty během několika chvil a vidět nejrůznější živočišné druhy z bezprostřední blízkosti.
 
Kousek od Náchoda se nachází také vodní nádrž Rozkoš, která je v zimě ideální k bruslení. V okolí se také můžete vypravit na běžky a samozřejmě nechybí ani možnosti lyžování - lyžařský areál Běloves na svazích Dobrošova a Náchodské vrchoviny se dvěma vleky je vhodný pro začátečníky, rodiny s dětmi i zkušenější lyžaře. 

Po stopách babičky v nedalekém Babiččině údolí

Chvíli zavzpomínejte na školní léta a vydejte se na obhlídku všech míst, která ve své nejslavnější povídce popisovala Božena Němcová. Z Hotelu MG Slávie je to do Babiččina údolí jen 10 minut autem!

 • Kdo že je ta "paní kněžna" - jedna z nejznámějších postav Babičky? Jde o Kateřinu Frederiku Vilemínu Benigna, vévodkyni Zaháňskou, která v roce 1800 zdědila Ratibořický zámek. Krásná, bohatá a duchaplná vévodkyně si Ratibořice zvolila za své stálé letní sídlo, které nechala v letech 1825-1826 přebudovat ve stylu klasicismu a empíru.
 • Mlýn si z knihy můžete pamatovat jako jednopatrovou kamennou budovu se zařízenou mlýnicí, pekárnou, dvěma komorami, dobovým nábytkem a předměty a dřevěným mlýnským kolem. Skutečnost není od popisu daleko a vy možná budete překvapeni, jak věrně je stavba v knize popsána.
 • Uvidíte zde také Viktorčin splav, i když dnes již z kamene a betonu. Zajímavostí je, že čela splavu musela být při posledním natáčení Moskalykova filmu přechodně obložena nařezanou kulatinou z velkých kmenů, aby splav připomínal dobu spisovatelčina dětství a místo, kde Viktorka pěla své tklivé písně.
 • Místo, kde Božena Němcová prožila léto se svými dětmi a kam také umístila celý děj Babičky je samozřejmě Staré Bělidlo. Romantická dřevěná roubená chalupa krytá šindelem leží nedaleko Ratibořického zámku v Ratibořickém údolí.

Doplňující informace

 • Kupon lze uplatnit od 31.10.2013 do 31.3.2014.
 • Rezervace pobytu na tel. 491 814 449, 724 046 454 nebo emailu info@hotel-mgslavie.cz.
 • Storno podmínky: rezervace je závazná, v případě nevyužití rezervovaného termínu kupón propadá; z vážných důvodů je možné rezervaci po domluvě s hotelem přeložit dle volných kapacit hotelu.
 • Nákupem více kupónů si můžete pobyt prodloužit.
 • Děti do 6 let bez nároku na lůžko a stravu zdarma.
 • Děti od 6 let 100 Kč/noc/přistýlka.
 • Zvířata po domluvě s recepcí 50 Kč/noc.
 • Více informací na www.hotel-mgslavie.cz.
nabídka byla ukončena